Raport o cenach wynajmu – kwiecień 2016

W serwisie Bankier.pl pojawił się nowy raport o cenach wynajmu nieruchomości autorstwa Mateusza Gawina. Zapraszamy do lektury!

Na rynku wynajmu zmiany cen są coraz mniejsze. W marcu tylko w nielicznych przypadkach sięgały kilku procent. Stawki nie gwarantują jednak korzystnych warunków ? wynajem ciągle jest drogi i w analizowanych miastach miesięczne odstępne nie wynosi mniej niż 1000 zł ? nawet za małe mieszkanie o powierzchni do 38 mkw.

W Warszawie, gdzie obowiązują najwyższe stawki na rynku nieruchomości, wynajem średniej wielkości mieszkania kosztował w marcu 2808 zł/m-c w przypadku mieszkań o powierzchni 38-60 mkw. To o ok. 40 zł/m-c mniej niż miesiąc wcześniej. Najtańszym z badanych miast jest Bydgoszcz ? cena wynajmu takiego samego lokum wyniosła ponad dwukrotnie mniej ? 1306 zł/m-c ? wynika z danych Bankier.pl udostępnionych przez serwis ogłoszeń z rynku nieruchomości Otodom.pl.

raport kwiecieńChoć w relacji miesiąc do miesiąca zmian nie widać, to nadal właściciele mieszkań oczekują od najemców znacznie więcej niż przed rokiem. W niektórych przypadkach podwyżki sięgały 30 proc.

Cała treść artykułu znajduje się TUTAJ.

Oceń artykuł

słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...

Przeczytaj również

Dodaj komentarz