Raport o cenach wynajmu – kwiecień 2016

W serwisie Bankier.pl pojawił się nowy raport o cenach wynajmu nieruchomości autorstwa Mateusza Gawina. Zapraszamy do lektury!

Na rynku wynajmu zmiany cen są coraz mniejsze. W marcu tylko w nielicznych przypadkach sięgały kilku procent. Stawki nie gwarantują jednak korzystnych warunków ? wynajem ciągle jest drogi i w analizowanych miastach miesięczne odstępne nie wynosi mniej niż 1000 zł ? nawet za małe mieszkanie o powierzchni do 38 mkw.

W Warszawie, gdzie obowiązują najwyższe stawki na rynku nieruchomości, wynajem średniej wielkości mieszkania kosztował w marcu 2808 zł/m-c w przypadku mieszkań o powierzchni 38-60 mkw. To o ok. 40 zł/m-c mniej niż miesiąc wcześniej. Najtańszym z badanych miast jest Bydgoszcz ? cena wynajmu takiego samego lokum wyniosła ponad dwukrotnie mniej ? 1306 zł/m-c ? wynika z danych Bankier.pl udostępnionych przez serwis ogłoszeń z rynku nieruchomości Otodom.pl.

raport kwiecieńChoć w relacji miesiąc do miesiąca zmian nie widać, to nadal właściciele mieszkań oczekują od najemców znacznie więcej niż przed rokiem. W niektórych przypadkach podwyżki sięgały 30 proc.

Cała treść artykułu znajduje się TUTAJ.

Oceń artykuł

słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *