Rynek nieruchomości w Polsce stoi w miejscu

Jak donosi Michał Kisiel z serwisu Bankier.pl indeks BCN zanotował w czerwcu niewielkie zmiany na rynku mieszkań oraz gruntów pod zabudowę.

Eksperci prognozujący zmiany warunków gospodarczych dla rynku lokali mieszkaniowych w większości oczekują w najbliższych 6 miesiącach stabilizacji. 71 proc. specjalistów spodziewa się utrzymania się podobnych nastrojów na krajowym rynku oraz na rynku sześciu dużych miast (Krakowa, Poznania, Wrocławia, Gdańska, Gdyni i Łodzi). W przypadku rynku stołecznego odsetek ekspertów oczekujących stabilizacji wyniósł 62 proc. i wzrósł o 5 pp. w stosunku do poprzedniej edycji ankiety.

Ponadto, w ankiecie zapytano o perspektywy rozwoju rynku mieszkań budowanych przez deweloperów na wynajem. Aż 89% specjalistów prognozuje, że w przypadku zastosowania lepszych rozwiązań legislacyjnych sektor mógłby zaangażować się w budowę takich nieruchomości, choć w Polsce tradycją nadal pozostaje przywiązanie do własności mieszkań i brak przywiązania do najmu. Jako dodatkowe przeszkody przytaczają zapisy ustawy o ochronie praw lokatorów oraz problemy ze współpracą z samorządami terytorialnymi.

W najbliższych miesiącach nie mamy co spodziewać się większych zawirowań na rynku.

Cały artykuł znajduje się TUTAJ.

Oceń artykuł

słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (1 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *