Bajka dla Inwestora

10-15 minut

Choć autor sam był niewolnikiem, już wieki temu uczył o wartości inwestycji i właściwym obchodzeniu się z nią. Zapraszam do zapoznania się z krótką, ale jak wiele wnoszącą bajką Ezopa.

Pewien biedny rolnik pewnego dnia odkrył w gnieździe swojej gęsi błyszczące złote jajo. Początkowo myślał, że to jakaś sztuczka, ale gdy już chciał jajko wyrzucić, przyszła mu do głowy inna myśl – wycenić je.

Okazało się, że jajko jest ze szczerego złota! Rolnik nie mógł uwierzyć swojemu szczęściu, tym bardziej że sytuacja powtórzyła się następnego dnia. Odtąd codziennie budził się i pędził do gniazda po kolejne złote jajko. Stał się bajecznie bogaty. Z trudem wierzył, że to wszystko dzieje się naprawdę.

W miarę jak się bogacił, stawał się coraz bardziej niecierpliwy i zachłanny. Wreszcie nie chciał już dłużej czekać dzień po dniu na kolejne złote jajko, zdecydował więc zabić gęś i wyjąć je wszystkie od razu. Dostał się do wnętrza gęsi, ale okazało się, że nie ma tam złotych jajek. I teraz nie było już możliwości, aby je zdobyć.

 

A jak Twoim zdaniem można tą bajkę przenieść na grunt nieruchomości?

Borysław Pasierbski

*Bajka Ezopa, greckiego bajkopisarza, niewolnika żyjącego w VI wieku p.n.e.