Mieszkanie Plus wystartowało - wyNajemca
Ciekawostki

Mieszkanie Plus wystartowało

31 października 2016 2 minuty
Mieszkanie Plus wystartowało

Według planów rządu inwestycje mieszkaniowe dla programu Mieszkanie Plus miałyby się rozpocząć z początkiem 2018 roku.  Już teraz BGK Nieruchomości – spółka realizująca pilotaż programu – podpisała 17 listów intencyjnych i porozumień z jednostkami samorządu terytorialnego.

Mocny start?

BGK Nieruchomości S.A. poinformowało, że ponad 6 tys. mieszkań w całej Polsce może powstać w najbliższym czasie w ramach rządowego programu “Mieszkanie Plus”. To efekt listów intencyjnych i porozumień podpisanych dziś przez przedstawicieli BGK Nieruchomości S.A. z samorządowcami. […] Wstępnie wytypowane do realizacji działań inwestycyjnych zostały nieruchomości w Białej Podlaskiej, Chorzowie, Dębicy, Gliwicach, Katowicach, Kobyłce, Nowej Dębie, Pelplinie, Poznaniu, Radomiu, Skawinie, Stalowej Woli, Starogardzie Gdańskim, Trzebini, Tychach, Wałbrzychu i Wrześni.

Wiceprezes BGK Nieruchomości S.A., Włodzimierz Stasiak dodał: To działki o łącznej powierzchni ponad 67 ha, na których powstaną dostępne cenowo mieszkania na wynajem z opcją dojścia do własności. Ich budowa ma za zadanie poprawić sytuację w szczególności młodych polskich rodzin, dla których uzyskanie mieszkania o odpowiednim standardzie będzie stanowiło podstawę do podjęcia decyzji o posiadaniu większej liczby dzieci.

Prezes PKP Mirosław Pawłowski zakomunikował z kolei, że Spółka PKP S.A. przekazała szczegółowy wykaz 27 działek w 15 miastach o łącznej powierzchni ok. 20 ha, które mogą być wykorzystane w programie Mieszkanie plus. Działki są m.in. w Warszawie, Lublinie i Katowicach. Do programu dołączyła już Łódź podpisując list intencyjny na budowę około 350 mieszkań na wynajem w tym mieście, a w kolejce już czekają m. in. Gdynia, Gdańsk i Białystok.

Udostępnienie mieszkań po niskich cenach dla bardzo szerokich rzesz polskiego społeczeństwa – tak w skrócie opisał program “Mieszkanie Plus” wicepremier Mateusz Morawiecki. Minister infrastruktury zapowiada, że rząd chce w pierwszej kolejności pomóc 40% społeczeństwa, które nie mają możliwości zaciągnięcia kredytu na własne mieszkanie. Państwo ma obowiązek wsparcia tego przedsięwzięcia – mówił Andrzej Adamczyk. Szacuje się, że na rynku mieszkaniowym mamy obecnie deficyt sięgający ponad 890 tys. lokali.

Źródło: BGK Nieruchomości, PKP S.A., trójmiasto.pl, TVN24 BiS, Poranny.pl

Oceń artykuł


Podoba Ci się artykuł? Udostępnij znajomemu!


Zainteresuje Cię również

Ciekawostki 04/06/2018

Zarządzanie najmem dla każdego

Zdecydowana część właścicieli nieruchomości decydując się na wynajem swoich czterech kątów czyni to samodzielnie kierując się chęcią zaoszczędzenia pieniędzy lub przeświadczeniem, że…

8 minut Czytaj więcej
Ciekawostki 21/08/2017

Wartość gruntu wyceni tylko rzeczoznawca

1 września 2017 roku tracimy możliwość samodzielnej wyceny wartości gruntu i nieruchomości. Zgodnie z nowymi przepisami czynności tych będzie mógł…

3 minuty Czytaj więcej
Ciekawostki 20/03/2017

Bajka dla Inwestora

Choć autor sam był niewolnikiem, już wieki temu uczył o wartości inwestycji i właściwym obchodzeniu się z nią. Zapraszam do…

2 minut Czytaj więcej

Borysław Pasierbski

O mnie

Nazywam się Borysław Pasierbski i mam ogromną przyjemność prowadzić serwis wynajemca.com.pl

Z wykształcenia jestem prawnikiem. Specjalizuję się w zarządzaniu najmem. Jestem współzałożycielem wielokrotnie nagradzanej Orłami Nieruchomości firmy Gestor Home świadczącej usługi kompleksowej obsługi najmu, doradztwa oraz pośrednictwa w kupnie i sprzedaży nieruchomości. Miałem przywilej szkolić i wdrażać dziesiątki osób rozpoczynających swoją drogę z zarządzaniem najmem.

Czytaj więcej