Mieszkanie Plus wystartowało

Według planów rządu inwestycje mieszkaniowe dla programu Mieszkanie Plus miałyby się rozpocząć z początkiem 2018 roku.  Już teraz BGK Nieruchomości – spółka realizująca pilotaż programu – podpisała 17 listów intencyjnych i porozumień z jednostkami samorządu terytorialnego.

Mocny start?

BGK Nieruchomości S.A. poinformowało, że ponad 6 tys. mieszkań w całej Polsce może powstać w najbliższym czasie w ramach rządowego programu ?Mieszkanie Plus?. To efekt listów intencyjnych i porozumień podpisanych dziś przez przedstawicieli BGK Nieruchomości S.A. z samorządowcami. […] Wstępnie wytypowane do realizacji działań inwestycyjnych zostały nieruchomości w Białej Podlaskiej, Chorzowie, Dębicy, Gliwicach, Katowicach, Kobyłce, Nowej Dębie, Pelplinie, Poznaniu, Radomiu, Skawinie, Stalowej Woli, Starogardzie Gdańskim, Trzebini, Tychach, Wałbrzychu i Wrześni.

Wiceprezes BGK Nieruchomości S.A., Włodzimierz Stasiak dodał: To działki o łącznej powierzchni ponad 67 ha, na których powstaną dostępne cenowo mieszkania na wynajem z opcją dojścia do własności. Ich budowa ma za zadanie poprawić sytuację w szczególności młodych polskich rodzin, dla których uzyskanie mieszkania o odpowiednim standardzie będzie stanowiło podstawę do podjęcia decyzji o posiadaniu większej liczby dzieci.

Mieszkanie Plus Program Mieszkanie +

Mieszkanie Plus Program Mieszkanie +

Prezes PKP Mirosław Pawłowski zakomunikował z kolei, że Spółka PKP S.A. przekazała szczegółowy wykaz 27 działek w 15 miastach o łącznej powierzchni ok. 20 ha, które mogą być wykorzystane w programie Mieszkanie plus. Działki są m.in. w Warszawie, Lublinie i Katowicach. Do programu dołączyła już Łódź podpisując list intencyjny na budowę około 350 mieszkań na wynajem w tym mieście, a w kolejce już czekają m. in. Gdynia, Gdańsk i Białystok.

Udostępnienie mieszkań po niskich cenach dla bardzo szerokich rzesz polskiego społeczeństwa ? tak w skrócie opisał program ?Mieszkanie Plus? wicepremier Mateusz Morawiecki. Minister infrastruktury zapowiada, że rząd chce w pierwszej kolejności pomóc 40% społeczeństwa, które nie mają możliwości zaciągnięcia kredytu na własne mieszkanie. Państwo ma obowiązek wsparcia tego przedsięwzięcia ? mówił Andrzej Adamczyk. Szacuje się, że na rynku mieszkaniowym mamy obecnie deficyt sięgający ponad 890 tys. lokali.

 

Borysław Pasierbski

wynajemca logo bez krawedzi

 

 

Źródło: BGK Nieruchomości, PKP S.A., trójmiasto.pl, TVN24 BiS, Poranny.pl

Oceń artykuł

słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (2 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...

1 Comment

  1. Bob

    I jak ma się 6 tys. do 890 tys.?

    Reply

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *