Jeśli zrobione przez nas zdjęcia zainteresowały potencjalnego najemcę to będzie chciał on pozyskać o mieszkaniu trochę więcej informacji. Przechodzimy zatem do opisu, którego jakość ma ogromne znaczenie dla efektywności wystawionego przez nas ogłoszenia. Im mocniej się do niego przyłożymy, tym większa szansa nie tylko na większe zainteresowanie ze strony odbiorców, ale również na rzeczowe, prowadzące do celu spotkania.
Zacznijmy od "twardych danych". Określ jaka jest dokładna powierzchnia mieszkania (choć niekoniecznie musisz podawać metraż do dwóch miejsc po przecinku). W przypadku gdy mamy jakieś skosy, warto również zaznaczyć jaka jest sama przestrzeń użytkowa. Wskaż konkretne piętro zaznaczając przy tym czy w budynku znajduje się winda. Jeden czy dwa poziomy? W przypadku mieszkań wielopoziomowych nasz opis najlepiej jest rozbić osobne akapity, po jednym dla każdego z nim z wyszczególnieniem znajdujących się na nim pomieszczeń.
Dla najemcy ważna będzie liczba pokoi oraz układ mieszkania. Jeśli którykolwiek z pokoi jest przechodni to nie ma co tego ukrywać. W dalszej kolejności wymień jakie wyposażenie znajduje się w każdym z pomieszczeń. To co się w mieszkaniu znajduje jest równie istotne jak pozostałe elementy. Łóżko, kanapa, stół, krzesła, stolik RTV to tylko niektóre z mebli, które powinieneś wymienić.
Napisz coś więcej o kuchni. To obok łazienki najważniejsze miejsce w całym domu. Czy jest to aneks, całkowicie osobna kuchnia czy też kuchnia z jadalnią i ogromnym stołem gotowym pomieścić sporą rodzinę? Wspomnij o wielkości lodówki i zamrażalniku. Napisz o kuchence. Czy jest gazowa, elektryczna, a może indukcyjna? Co z piekarnikiem? Wyeksponuj najważniejsze zalety, takie jak duży blat czy dobre oświetlenie dzięki doskonale umiejscowionemu oknu. Jeśli w mieszkaniu znajduje się zmywarka to warto to podkreślić.
Podobnie postąp z łazienką. Łączona z toaletą czy osobna? Wanna czy kabina prysznicowa? Deszczownica? Duże lustro z dobrym oświetleniem będzie zawsze plusem u Pań. Koniecznie napisz czy w mieszkaniu znajduje się pralka. To jeden z elementów, które warto traktować jako must have. Pozwól najemcy już na tym etapie wyobrazić sobie jak komfortowo będzie się czuć w Twoim mieszkaniu.
Nie zapomnij o ścianach, podłogach i stolarce drzwiowej i okiennej. Klimatyzacja, oświetlenie LEDowe, SMART Dom (nie mówię o tym reklamowanym w telewizji). A może Twoje mieszkanie ma garderobę? Balkon? Garaż albo miejsce postojowe? To idealny moment aby o tym powiedzieć! Każdy taki dodatek może przeważyć szalę i zadecydować o wyborze właśnie Twojej oferty. Na samym początku opisu powinniśmy skupić się na tym jakie to mieszkanie w istocie jest. Później przyjdzie pora na kolejne, niezbędne elementy każdej oferty.
Nie chodzi o to, aby treść ogłoszenia była większa od innych. Nie uczestniczymy w żadnym wyścigu. Naszym celem jest stworzenie jak najlepszego opisu, który zawiera wszystkie najważniejsze informacje dla potencjalnych najemców. Jeśli możesz, używaj dookreśleń typu: "duży", "przestronne" lub "widna". Jeśli wynajmujesz mieszkanie bez mebli, powiedz o tym. Nie przekłamuj. Niech dzwonią osoby, które faktycznie są zainteresowane tym, co im oferujesz. Poświęcaj swój czas na to, co prowadzi do czerpania dochodu z Twojej nieruchomości, wystrzegając się "pustych przebiegów" i bezowocnych spotkań.
Nowa umowa najmu w wersji 2.0 dla wszystkich wynajmujących swoje mieszkania w modelu tradycyjnym. Cenisz sobie prostotę przy jednoczesnym zabezpieczeniu swoich interesów? Niekoniecznie jesteś zainteresowany umową najmu okazjonalnego? W takim razie zamów i pobierz wzór umowy najmu w klasycznej odsłonie. W ten sposób szybko podpiszesz umowę i bezpiecznie wynajmiesz swoje mieszkanie.
Krótki e-book przedstawiający najważniejsze zagadnienia związane z podatkiem od wynajmu mieszkania. Jeśli potrzebujesz kompletnej dawki informacji o zagadnieniach podatkowych związanych z wynajmem mieszkania, koniecznie wybierz ten poradnik. To rzetelne źródło aktualnych informacji, które wykorzystasz w praktyce.
Komplet umów najmu: okazjonalnego, instytucjonalnego, zwykłej umowy najmu, umowy najmu na pokoje, umowy rezerwacyjnej oraz trzy e-booki o: wskazówkach przy wynajmie, opisie najmu okazjonalnego i instytucjonalnego oraz rozliczaniu podatku od wynajmu. Z takim zestawem możesz zacząć swój biznes związany z wynajmem mieszkania, niezależnie od wybranej formy prawnej dla podpisywanych umów z potencjalnymi najemcami. Zamów dla siebie pakiet wsparcia i zadbaj o bezpieczeństwo każdej transakcji.