Ogłoszenie warte uwagi: opis mieszkania - wyNajemca
Tips & Tricks

Ogłoszenie warte uwagi: opis mieszkania

17 października 2016 3 minuty
Ogłoszenie warte uwagi: opis mieszkania

Jeśli zrobione przez nas zdjęcia zainteresowały potencjalnego najemcę to będzie chciał on pozyskać o mieszkaniu trochę więcej informacji. Przechodzimy zatem do opisu, którego jakość ma ogromne znaczenie dla efektywności wystawionego przez nas ogłoszenia. Im mocniej się do niego przyłożymy, tym większa szansa nie tylko na większe zainteresowanie ze strony odbiorców, ale również na rzeczowe, prowadzące do celu spotkania.

Metraż i opis pomieszczeń

Zacznijmy od “twardych danych”. Określ jaka jest dokładna powierzchnia mieszkania (choć niekoniecznie musisz podawać metraż do dwóch miejsc po przecinku). W przypadku gdy mamy jakieś skosy, warto również zaznaczyć jaka jest sama przestrzeń użytkowa. Wskaż konkretne piętro zaznaczając przy tym czy w budynku znajduje się winda. Jeden czy dwa poziomy? W przypadku mieszkań wielopoziomowych nasz opis najlepiej jest rozbić osobne akapity, po jednym dla każdego z nim z wyszczególnieniem znajdujących się na nim pomieszczeń.

Dla najemcy ważna będzie liczba pokoi oraz układ mieszkania. Jeśli którykolwiek z pokoi jest przechodni to nie ma co tego ukrywać. W dalszej kolejności wymień jakie wyposażenie znajduje się w każdym z pomieszczeń. To co się w mieszkaniu znajduje jest równie istotne jak pozostałe elementy. Łóżko, kanapa, stół, krzesła, stolik RTV to tylko niektóre z mebli, które powinieneś wymienić.

Kuchnia i łazienka

Napisz coś więcej o kuchni. To obok łazienki najważniejsze miejsce w całym domu. Czy jest to aneks, całkowicie osobna kuchnia czy też kuchnia z jadalnią i ogromnym stołem gotowym pomieścić sporą rodzinę? Wspomnij o wielkości lodówki i zamrażalniku. Napisz o kuchence. Czy jest gazowa, elektryczna, a może indukcyjna? Co z piekarnikiem? Wyeksponuj najważniejsze zalety, takie jak duży blat czy dobre oświetlenie dzięki doskonale umiejscowionemu oknu. Jeśli w mieszkaniu znajduje się zmywarka to warto to podkreślić.

Podobnie postąp z łazienką. Łączona z toaletą czy osobna? Wanna czy kabina prysznicowa? Deszczownica? Duże lustro z dobrym oświetleniem będzie zawsze plusem u Pań. Koniecznie napisz czy w mieszkaniu znajduje się pralka. To jeden z elementów, które warto traktować jako must have. Pozwól najemcy już na tym etapie wyobrazić sobie jak komfortowo będzie się czuć w Twoim mieszkaniu.

Dodatkowe atuty

Nie zapomnij o ścianach, podłogach i stolarce drzwiowej i okiennej. Klimatyzacja, oświetlenie LEDowe, SMART Dom (nie mówię o tym reklamowanym w telewizji). A może Twoje mieszkanie ma garderobę? Balkon? Garaż albo miejsce postojowe? To idealny moment aby o tym powiedzieć! Każdy taki dodatek może przeważyć szalę i zadecydować o wyborze właśnie Twojej oferty. Na samym początku opisu powinniśmy skupić się na tym jakie to mieszkanie w istocie jest. Później przyjdzie pora na kolejne, niezbędne elementy każdej oferty.

Nie chodzi o to, aby treść ogłoszenia była większa od innych. Nie uczestniczymy w żadnym wyścigu. Naszym celem jest stworzenie jak najlepszego opisu, który zawiera wszystkie najważniejsze informacje dla potencjalnych najemców. Jeśli możesz, używaj dookreśleń typu: “duży”, “przestronne” lub “widna”. Jeśli wynajmujesz mieszkanie bez mebli, powiedz o tym. Nie przekłamuj. Niech dzwonią osoby, które faktycznie są zainteresowane tym, co im oferujesz. Poświęcaj swój czas na to, co prowadzi do czerpania dochodu z Twojej nieruchomości, wystrzegając się “pustych przebiegów” i bezowocnych spotkań.

Oceń artykuł

4.7/5 7 głosów

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij znajomemu!


Zainteresuje Cię również

Tips & Tricks 13/12/2021

Jak czytać Księgę Wieczystą – instrukcja i poradnik

Księga Wieczysta – wszyscy o niej słyszeli, nie każdy potrafi ją czytać. Interesuje Cię zakup nieruchomości lub chcesz sprawdzić czy…

13 minut Czytaj więcej
Tips & Tricks 25/10/2021

Zarządzanie najmem – jak wybrać firmę dla siebie

Zarządzanie najmem mieszkania przez profesjonalną firmę jest coraz częściej wybieranym sposobem na czerpanie zysków z nieruchomości przy jednoczesnej oszczędności własnego…

10 minut Czytaj więcej
Tips & Tricks 26/07/2021

Jak oszczędzić czas na prezentacjach mieszkania

Dojazdy na spotkania, które nie dochodzą do skutku bo nasz lokator nie zjawia się o umówionej godzinie potrafią wprowadzić niepotrzebną nerwowość i są tylko stratą czasu. Jak temu zaradzić?

5 minut Czytaj więcej

Borysław Pasierbski

O mnie

Nazywam się Borysław Pasierbski i mam ogromną przyjemność prowadzić serwis wynajemca.com.pl

Z wykształcenia jestem prawnikiem. Specjalizuję się w zarządzaniu najmem. Jestem współzałożycielem wielokrotnie nagradzanej Orłami Nieruchomości firmy Gestor Home świadczącej usługi kompleksowej obsługi najmu, doradztwa oraz pośrednictwa w kupnie i sprzedaży nieruchomości. Miałem przywilej szkolić i wdrażać dziesiątki osób rozpoczynających swoją drogę z zarządzaniem najmem.

Czytaj więcej