Ozonowanie mieszkania na wynajem - wyNajemca
Tips & Tricks

Ozonowanie mieszkania na wynajem

12 czerwca 2017 3 minuty
Ozonowanie mieszkania na wynajem

Zapach to jeden z elementów, które wpływają na pozytywny odbiór mieszkania przez potencjalnych najemców. Zupełnie inaczej czujemy się bowiem w mieszkaniu czystym i pachnącym świeżością, aniżeli w lokum naznaczonym zapachami z nieprzyjemnych źródeł. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego efektu może być ozonowanie.

Czym jest ozonowanie?

Ozonowanie jest sposobem na przeprowadzenie dezynfekcji bez użycia środków chemicznych, przy zastosowaniu wyłącznie wysoko utleniającego, biobójczego ozonu stosowanego się je przede wszystkim wszędzie tam gdzie wymagana jest wysoka sterylność mikrobiologiczna. Dzięki temu zabiegowi możemy pozbyć się nie tylko zagrażających zdrowiu niepożądanych wirusów czy grzybów, ale również pozbyć się zapachu – jakikolwiek by on nie był i jakie nie było by jego źródło.

Co ważne, ozonowanie to bezpieczna metoda pozwalająca na pozbycie się zapachu, a nie tylko na jego zastąpienie czy przykrycie. Ozonowanie może być świetnym rozwiązaniem dla osób, które zamierzają dopiero wynająć swoje mieszkanie lub też gdy spotkały się z przykrym zapachem po zakończonym najmie.

Ozonowanie mieszkania, kiedy warto?

Z pewnością warto rozważyć ten zabieg, jeśli dotychczas w mieszkaniu przebywały zwierzęta – nawet te zadbane i systematycznie myte pozostawiają po sobie pewien zapach, którego ich właściciele z czasem nie są w stanie wyczuć, bo po prostu się do niego przyzwyczaili. Dotyczy to zarówno nas samych jako właścicieli, jak i najemców, którzy decydując się na wynajem naszego mieszkania powinni zobowiązać się do usunięcia zapachu po zakończeniu najmu.

Ozonowanie doskonale sprawdzi się również w mieszkaniu, w którym palone były papierosy. Pomalowanie ścian może ukryć zapach, który się na nich osadził, jednak dym papierosowy przesiąknie również przez wszystkie znajdujące się w mieszkaniu meble, stąd poprzez samo malowanie możemy nie osiągnąć oczekiwanego przez nas efektu.

Skoro ozonowanie skuteczne jest w walce z zapachem zwierząt i papierosów, to z całą pewnością sprawdzi się również przy zapachach wynikających z gotowania – szczególnie kuchni orientalnej. Mogłoby się wydawać, że pozbycie się takiego zapachu wymaga tylko przewietrzenia mieszkania i ewentualnego wysprzątania kuchni – znam jednak przypadek kiedy zapach ten pozostawał mimo skrzętnie wysprzątanego mieszkania jeszcze długo po wyprowadzeniu się najemcy.

Jak to się robi

Mimo iż metoda ta jest bezpieczna, powinna być wykonywana przez wyspecjalizowane w tym firmy z profesjonalnym sprzętem. Tylko wtedy bowiem będziemy mieć pewność, że osiągniemy oczekiwany przez nas efekt. Ile to kosztuje? W zależności od miasta, w którym chcemy skorzystać z takiej usługi, ozonowanie mieszkania o powierzchni 40-50m2 będzie nas kosztować od 150 do 250 zł. Mieszkania o większym metrażu będzie z reguły można wywabić z zapachu na indywidualnie ustalonych warunkach.

A gdy już będzie po wszystkim? Gdy wejdziemy do mieszkania poczujemy ostry, nieprzyjemny zapach, który powinniśmy koniecznie wywietrzyć. Jednak w momencie gdy już wymienimy domowe powietrze, będziemy mogli czuć się świeżej, wolnej od drobnoustrojów atmosferze.

Ozonowanie może być świetnym rozwiązaniem dla wynajmujących. Dzięki niemu będziemy mieli możliwość wynajęcia mieszkania większej grupie osób – zarówno tym, które mają przyjazne czworonogi, jak i te, które ich nie posiadają i niekoniecznie chciałyby w takim zapachu przebywać, ale również tym które nie lubią dymu papierosowego, a ktoś z domowników dotychczas palił w mieszkaniu.

Oceń artykuł

5/5 1 głosów

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij znajomemu!


Zainteresuje Cię również

Tips & Tricks 13/12/2021

Jak czytać Księgę Wieczystą – instrukcja i poradnik

Księga Wieczysta – wszyscy o niej słyszeli, nie każdy potrafi ją czytać. Interesuje Cię zakup nieruchomości lub chcesz sprawdzić czy…

13 minut Czytaj więcej
Tips & Tricks 25/10/2021

Zarządzanie najmem – jak wybrać firmę dla siebie

Zarządzanie najmem mieszkania przez profesjonalną firmę jest coraz częściej wybieranym sposobem na czerpanie zysków z nieruchomości przy jednoczesnej oszczędności własnego…

10 minut Czytaj więcej
Tips & Tricks 26/07/2021

Jak oszczędzić czas na prezentacjach mieszkania

Dojazdy na spotkania, które nie dochodzą do skutku bo nasz lokator nie zjawia się o umówionej godzinie potrafią wprowadzić niepotrzebną nerwowość i są tylko stratą czasu. Jak temu zaradzić?

5 minut Czytaj więcej

Borysław Pasierbski

O mnie

Nazywam się Borysław Pasierbski i mam ogromną przyjemność prowadzić serwis wynajemca.com.pl

Z wykształcenia jestem prawnikiem. Specjalizuję się w zarządzaniu najmem. Jestem współzałożycielem wielokrotnie nagradzanej Orłami Nieruchomości firmy Gestor Home świadczącej usługi kompleksowej obsługi najmu, doradztwa oraz pośrednictwa w kupnie i sprzedaży nieruchomości. Miałem przywilej szkolić i wdrażać dziesiątki osób rozpoczynających swoją drogę z zarządzaniem najmem.

Czytaj więcej