Jak przygotować mieszkanie pod wynajem? Co zrobić żeby szybko je wynająć i trafić do jak największej grupy odbiorców? Niby odpowiedzi są oczywiste, jednak patrząc na niektóre mieszkania na wynajem, chyba nie do końca.
W założeniu zawsze chcemy jak najlepiej. Niestety czasami to, co w naszym rozumieniu jest najlepsze nie będzie tak odbierane przez innych. Tak jest też z mieszkaniem, a raczej rzeczami z które planujemy w nim zostawić, bo przecież poduszki czy koc w odcieniu zasłon są ważnym aspektem wnętrza. Oczywiście tak jest, tylko to nie znaczy, że skoro my lubimy szarości to ktoś inny nie będzie wolał fioletu. Nie możemy kierować się tylko swoimi upodobaniami. Mieszkanie powinno być neutralne, odpersonalizowane. Nie powinniśmy być dobrymi ciociami czy wujkami, którzy zostawiają 5 obrazów czy choinkę, bo co jeśli nasz lokator nie będzie obchodził świąt? My chcemy dobrze, a w oczach lokatora mieszkanie może wyglądać na zagracone. Pamiętajmy, że sposób wykończenia i urządzenia mieszkania w dużym stopniu określa do jakiej grupy najemców kierujemy swoje ogłoszenie.
Nie możemy oczywiście też popadać w skrajność i zabierać wszystkiego. Pamiętajmy, że lokatorzy muszą mieć na czym i czym zjeść. Powinniśmy wyposażyć mieszkanie w podstawowe rzeczy, które nie tyle ułatwiają funkcjonowanie, co je umożliwiają. Łóżko, stół jadalny i szafa to elementy, które są potrzebne, a nie każdy lokator się zdecyduje by dokonać takiej inwestycji wprowadzając się do wynajmowanego mieszkania, warto więc zadbać o choćby podstawę. Oczywiście może się zdarzyć, że potencjalny najemca ma swoje meble, jednak nie jest to dominujący trend w Polsce - większość osób szuka mieszkań wyposażonych.
Nic tak nie denerwuje jak brudne mieszkania, które ktoś chce wynająć. Czy sami chcielibyśmy mieszkać w brudzie? Pewnie nie. Pamiętajmy więc, że mieszkanie przed jego wynajęciem powinno być gruntownie wysprzątane: czyste okna, podłogi, meble. Musimy zadbać, by nie było czuć zapachu naszych zwierząt (tutaj bardzo pomoże ozonowanie). Większość osób, dużą uwagę zwraca na łazienkę oraz kuchnie. Czysty piekarnik i kuchenka od razu wskazują, że możemy przyrządzić tutaj pyszny posiłek dla rodziny. To, w jakim stanie mieszkanie zostanie nam oddane po zakończeniu najmu uzależnione jest również od tego w jakim stanie sami je przekażemy.
To oczywiście tylko niektóre aspekty, na które musimy zwrócić uwagę. Najlepszym sposobem na określenie czy mieszkanie jest gotowe do wynajmu jest zadanie sobie pytania: "Czy ja chciałbym w nim zamieszkać"?
Zestaw dokumentów przygotowanych do efektywnego wynajmu mieszkania na pokoje. Umowy przeznaczone przede wszystkim dla osób, które chcą zmaksymalizować swoje zyski z wynajmu, nie zapominając przy tym o bezpieczeństwie i właściwych zapisach umownych. Wystarczy, że pobierzesz gotowy wzór, uzupełnisz swoimi danymi oraz informacjami o najemcy. Korzystając z gotowego wzoru, nie zapomnisz o żadnych istotnych aspektach wpływających na bezpieczeństwo podpisywanej umowy najmu na pokoje.
Zapewnij sobie spokój, szybszą eksmisję, narzędzia do egzekwowania obowiązków najemcy i terminową płatność czynszu! Ponad 100 postanowień umownych, wszystkie załączniki i oświadczenia. Wszystko znajdziesz w gotowej umowie najmu okazjonalnego. Zamów wzór dokumentu i podpisz korzystną umowę z najemcą, która zagwarantuje Ci maksimum swobody działania oraz bezpieczeństwo.
Czego nie robić przed i w trakcie wynajmowania mieszkania? Jak nie stracić na wynajmie nieruchomości? Uniknij 10 najczęstszych błędów, które popełniają właściciele mieszkań. Ciesz się stabilnym i pewnym dochodem z wynajmu. Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w najnowszej książce. Zapraszam do lektury!